do góry

Aktualny kurs Stalexport Autostrady SA

2.73 zł 0.74% 0.02zł 2024-07-19
Strona główna/Biuro Prasowe/Informacje prasowe/Stalexport Autostrada Małopolska S.A. utrzymuje rabat dla płatności automatycznych za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. Z A4Go można jeździć za 7 zł przez kolejne dwa lata

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. utrzymuje rabat dla płatności automatycznych za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków. Z A4Go można jeździć za 7 zł przez kolejne dwa lata

Informacje prasowe 15 Września 2020

Użytkownicy elektronicznego poboru opłat A4Go w formule pre-paid mają możliwość zakupu przejazdów autostradą A4 Katowice-Kraków w cenie 7 zł na kolejne dwa lata, niezależnie od ewentualnych zmian stawek opłat. Wystarczy, że do końca września doładują urządzenie pokładowe impulsami lub zarejestrują się w usłudze A4Go i wykupią pakiet impulsów. 

Kierowcy samochodów osobowych korzystający z płatności automatycznych: A4Go w formule post-paid, Telepass oraz przez aplikacje Autopay bądź SkyCash, od 1 października br. nadal będą mogli korzystać z ponad 30 proc. rabatu na przejazdy, mimo że zmienia się stawka opłaty za przejazd pojazdami kat. 1. Zapłacą oni 8 zł na każdej bramce - o 4 zł mniej, niż płacący gotówką czy kartą. Taka stawka obowiązywała na bramkach koncesyjnego odcinka A4 przed ponad dziesięciu laty, tzn. od 1 grudnia 2009 roku. Stawki preferencyjne dla pojazdów kategorii 2 i 3 (17 zł na każdym PPO) oraz kategorii 4 i 5 (30 zł na każdym PPO) zostaną utrzymane w dotychczasowej wysokości.

Stawka dla użytkowników autostrady A4 Katowice-Kraków poruszających się pojazdami kat. 1 i niekorzystających z płatności automatycznych od 1 października br. wyniesie 12 zł na każdym placu poboru opłat (jej dotychczasowa wysokość to 10 zł). Motocyklom przysługiwać będzie bonifikata w wysokości 6 zł, zapłacą więc 6 zł na każdej bramce.

Ostatnia zmiana wysokości opłat za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kat. 1 miała miejsce 1 marca 2015 r.  Kierowcy samochodów osobowych korzystający z płatności automatycznych do 30 września 2020 r. będą płacić za przejazdy 7 zł zamiast 10 zł na każdym z dwóch placów poboru opłat.

- Naszym priorytetem jest skracanie czasu podróży między Katowicami i Krakowem, czemu mają służyć szybsze i wygodniejsze płatności automatyczne. Dlatego też premiujemy je jeszcze wyższym rabatem,  mając nadzieję, że będzie to dla kierowców dodatkowy impuls do rezygnacji z płacenia gotówką lub kartą na rzecz jednej z dostępnych aplikacji bądź urządzenia pokładowego - mówi Rafał Czechowski, rzecznik pasowy SAM SA. - Poza korzyściami finansowymi i związanymi ze skróceniem czasu podróży, w czasie epidemii istotnym walorem płatności automatycznych, jako niewymagających kontaktu między kierowcą i inkasentem, jest ich bezpieczeństwo - dodaje.

W lipcu br. SAM S.A. poszerzył wybór automatycznych metod płatności za przejazdy o aplikację SkyCash, rozszerzył także elektroniczny pobór opłat A4Go o formułę post-paid. W godzinach szczytu udział płatności automatycznych w transakcjach ogółem wynosi ok. 35 proc. Informacje o dostępnych opcjach automatycznego płacenia za przejazdy można znaleźć na stronie www.automatycznaA4.pl.

udostępnij
do góry