do góry

Aktualny kurs Stalexport Autostrady SA

2.84 zł 0% 0zł 2024-05-27
Strona główna/Biuro Prasowe/Informacje prasowe/Negocjacje ws. A2 Stryków-Konotopa do końca lutego

Negocjacje ws. A2 Stryków-Konotopa do końca lutego

Informacje prasowe 2 Lutego 2009

Katowice, 2 lutego 2009 r.

Negocjacje ws. A2 Stryków-Konotopa do końca lutego

Negocjacje pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad a Autostradą Mazowsze S. A. spółką zależną Stalexport Autostrady S. A. i włoskiej Atlantii Spa., w sprawie kontraktu na budowę i eksploatację 90 km odcinka autostrady A2 z Łodzi do Warszawy zakończą się najpóźniej z końcem lutego. W porozumieniu z GDDKiA Spółka przedłużyła o miesiąc ważność złożonej przez siebie oferty.

Negocjacje kontraktu na budowę i eksploatację odcinka autostrady A2 z łódzkiego węzła Stryków do podwarszawskiej Konotopy trwają od października 2008 r. Miały zakończyć się w ciągu miesiąca, jednak sytuacja na rynkach finansowych uległa radykalnej zmianie w ostatnich miesiącach minionego roku i tym samym całkowicie zmieniła realia, w jakich znaleźli się kontrahenci.

? Warunki przetargu na odcinek A2 Warszawa-Łódź zostały określone w zupełnie innych realiach gospodarczych niż mamy obecnie. Niemniej te właśnie pierwotne warunki obowiązywały przez całe negocjacje komplikując sytuację negocjacyjną obydwu partnerów. Dlatego pomimo ogromnej woli obu stron i wielkiego nakładu pracy nie udało się przed końcem stycznia znaleźć satysfakcjonującego kompromisu. Mamy jeszcze miesiąc, aby tego dokonać. W tym czasie zamierzamy dołożyć wszelkich starań, aby wypracować rozwiązania, które umożliwią nam podjęcie się i wykonanie tego projektu? mówi Emil Wąsacz, Prezes Stalexportu Autostrady S. A. ? Decyzję Generalnej Dyrekcji odbieram jako bardzo odpowiedzialną ? dodaje Prezes Wąsacz.

Kontakt dla mediów:

  • KRZYSZTOF GÓRSKI
    tel. 723 18 88 08
    e-mail:  
udostępnij
do góry