do góry

Aktualny kurs Stalexport Autostrady SA

2.79 zł 0.72% 0.02zł 2024-07-12
Strona główna/Biuro Prasowe/Informacje prasowe/Grupa Stalexport Autostrady - dynamiczny rozwój w I półroczu 2008.

Grupa Stalexport Autostrady - dynamiczny rozwój w I półroczu 2008.

Informacje prasowe 18 Sierpnia 2008

Grupa Stalexport Autostrady potwierdziła swoją doskonałą sytuację finansową w pierwszym półroczu 2008 roku. Skonsolidowane przychody Grupy ze sprzedaży na działalności kontynuowanej (Grupa nie prowadzi już od IV kwartału 2007 roku działalności w zakresie handlu i produkcji wyrobów stalowych) wyniosły prawie 70 mln zł. Natomiast zysk netto - ponad 23 mln zł. W porównaniu z wynikami z analogicznego okresu roku poprzedniego (z 64,8 mln zł), przychody Grupy ze sprzedaży wzrosły o 7,7% a zysk netto aż o 335% (z 6,9 mln zł). W lipcu br. Grupa dokonała też spłaty ostatniej raty wierzytelności wobec obligatariuszy w ramach postępowania układowego, zamykając tym samym to postępowanie.

Równolegle ze wzrostem przychodów i zysku netto całej Grupy, znacząco poprawiły się też jednostkowe wyniki finansowe Spółki Stalexport Autostrady S.A. Skumulowane przychody ze sprzedaży, przychody finansowe oraz inne przychody Spółki w końcu czerwca 2008 roku wyniosły na działalności kontynuowanej prawie 15 mln zł, co w porównaniu ze stanem na koniec czerwca 2007 roku stanowiło wzrost o połowę (z niespełna 10 mln zł). Zysk netto Spółki na działalności kontynuowanej zwiększył się zaś aż 15-krotnie, z 282 tys. zł do ponad 4,3 mln zł!

- Trudne lata mamy już zdecydowanie za sobą. Spłaciliśmy całkowicie wierzycieli z postępowania układowego. Osiągnęliśmy też spektakularny wzrost zysku netto zarówno jako Grupa, a i jako spółka ? powiedział Emil Wąsacz, prezes Zarządu Stalexport Autostrady S.A. - Wierzę, że dobre wyniki oraz doskonałe perspektywy rynku, na którym działamy, przekonują inwestorów, że zakup akcji naszej spółki to korzystna długofalowa inwestycja ? dodał prezes Emil Wąsacz.

Grupa Stalexport Autostrady jest jednym z krajowych liderów w dziedzinie budowy, modernizacji i zarządzania autostradami płatnymi. Oprócz posiadanej koncesji na odcinek autostrady A4 Katowice-Kraków, Grupa bierze też udział w strategicznym przetargu na budowę i eksploatację płatnego odcinka autostrady A2 Stryków-Konotopa. W dniu 28 lipca 2008 rozpoczęte zostały z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad finalne negocjacje, mające na celu wyłonienie najlepszej oferty na budowę i eksploatację tego odcinka. Grupa Kapitałowa czeka też na powtórne rozpisanie przez GDDKiA przetargów na dostosowanie odcinków A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Katowice do parametrów autostrady płatnej.

Kontakt dla mediów:

  • Krzysztof Górski
    tel. 723 18 88 08
    e-mail:
  • Rafał Bednarek
    tel. 602 34 11 11
    e-mail:  
udostępnij
do góry